Jak się uczyć?

Jak nauczyć się matematyki? Matematykę trzeba zrozumieć, a zrozumieć ją pomoże Tobie ta strona. Przygotujesz się z łatwością do matury, egzaminu czy klasówki.
Na początek poznaj 4 ważne obszary skutecznej nauki:

  • Nastawienie - musisz mieć odpowiednie nastawienie, czyli chęci. Bez tego nie masz co zaczynać. Powinieneś mieć odpowiednią motywację, która umożliwi Tobie gotowość do aktywnego poszukiwania rozwiązań. 
  • Styl uczenia się - zależnie od tego gdzie się uczysz powinienś zadać sobie pytanie jakiego typu informacje zapamiętujesz najszybciej, a jakie najwolniej. Co pobudza Twoja koncentrację?
  • Narzędzia -  Używaj róznych narzędzi do nauki. Na przykład zapisuj najważniejsze notatki w zeszycie lub naklej wzory na lodówke, zrób fiszki.
  • Zadania - Rozwiązuj zadania. tylko zadania pozwolą Tobie utrwalić nowo nauczony materiał. 

Jeśli nauka zajmuje Tobie zbyt dużo czasu to prawdopodobnie któryś z tych obszarów nie jest spełniony. Głowa do góry. Zastanów się co możesz poprawić i spróbuj ponownie. 

Materiały na stronie przedstawione są w formie kursu. Całość podzielona jest na działy, a działy na tematy. Naukę można zaczynać od dowolnego miejsca. A co najważniejsze wszystko jest za darmo. 

W lewym menu znajdziesz działy wraz z tematami:

Najważniejsze przykłady oznaczone są na żółto:

Przykład

Zadania dzielą się na dwie kategorie. Występują w formie otwartej i zamkniętej. Przy każdym zadaniu jest zawsze dołączone rozwiązanie:

Zadanie

Życzę miłych i owocnych chwil spędzonych na mojej stronie, a jeśli masz jakieś pomysły na rozwinięcie jej. Napisz do mnie. Wszystkie pomysły jak i uwagi mile widziane.